Vytisknout

Následně pak klub uspořádal ukázkové závody pro širokou veřejnost v rámci Světového dne
orientačního běhu ve spolupráci s DDM. Závody proběhly v městském parku s centrem u krytého
bazénu. Najít si kontrolu a trošku se proběhnout přišlo přes 50 zájemců, od maminek s kočárky až
po veterány .
A to již klub připravoval největší letošní akci na poslední květnový víkend. Závod oblastní soutěže
na klasické a krátké trati. Závod byl započítáván do oblastního žebříčku pro kraje Karlovarský
Plzeňský a Ústecký. Závodů se zúčastnilo na 250 běžců v kategoriích žactvo, dorost, dospělí,
veteráni. A to nejen z uvedených krajů ,ale i Prahy, Východních a Středních Čech a z Německa.
Sobotní klasická trať s centrem v chatové osadě Třídomí zavedla závodníky do náročného
podmáčeného terénu Slavkovského lesa s minimem komunikací a hustým podrostem. V neděli si
zase vyzkoušeli kopce a skály podél břehu řeky Svatavky . Centrum závodů pak bylo umístěno ve
Svatavě -Podlesí a závodníci kromě vysokého převýšení museli zdolat velké množství kontrol s
vysokou náročností na rychlost a orientaci. Závody se účastníkům líbily a náročnost závodů si
pochvalovali .
Přesto, že většina členů klubu se musela věnovat pořadatelským povinnostem , tak si zaběhli
alespoň ti nejmladší. V kategorii nejmladších žáků s fáborky se umístili Ondřej Gregor na 1. a 3.
místě, Karolína Kovalová na 2. a 1. místě v mladších žáků doběhla Karolína Hejnicová na 4.a 5
místě. Do první desítky se ještě umístili : starší žákyně Nikola Fojtíková a mladší dorostenec Karel
Veseleňák.
Naši elitní běžci si stačili ovšem i v tomto nabitém programu odskočit na celostátní závody. Junior
Oldřich Kohoutek doběhl v Nejdku v žebříčku A na 15 místě. Sourozenci Havlíčkovi nás
reprezentovali výborně u Kladna na žebříčku B. Junior Albert doběhl v sobotu na 5 místě , v neděli
zvítězil a vede celkovou klasifikaci žebříčku. Mladší dorostenec Viktor pak obsadil v konkurenci více
jak 50 ti závodníků z celé ČR 17 a 22 místo.